Resultater

2017

03/06 – 05/06 Sailxtreme 2017 Kerteminde – 3. ranglistestævne

Optimist A:

Signe Visby Svendsen 121.  plads (154 deltagere)

Katja Visby Svendsen 143. plads (154 deltagere)

Optimist C:

August Egerup Larsen 6. plads (42 deltagere)

Andreas Egerup Larsen 34. plads (42 deltagere)

 

06/5 – 07/5 KS Spring Cup Kolding – 2. ranglistestævne

Optimist A:

Signe Visby Svendsen 27. plads (80 deltagere)

Christine Lejbølle Hansen 67. plads (80 deltagere)

Katja Visby Svendsen 73. plads (80 deltagere)

 

29/4 – 30/4 Furesø Cup 2017 – 1. ranglistestævne

Optimist A:

Signe Visby Svendsen 48. plads (89 deltagere)

Katja Visby Svendsen 72. plads (89deltagere)

Christine Lejbølle Hansen 83. plads (89 deltagere)

Optimist C:

August Egerup Larsen 4. plads (28 deltagere)

 

09/04 – 16/04 35.Lake Garda Meeting Optimist Class

Junior:

Signe Visby Svendsen 445. plads (785 deltagere)

Katja Visby Svendsen 513. plads (785 deltagere)

Christine Lejbølle Hansen 689. plads (785 deltagere)

 

2016

29/10 – 30/10 Århus Mesterskab

Optimist A:

Christine Lejbølle Hansen 18. plads (23 deltagere)

Laser Radial:

Jakob Lejbølle Hansen 2. plads (4 deltagere)

 

24/09 – 25/09 Harboe Cup – Skælskør

Optimist A:

Signe Visby Svendsen 49. plads (68 deltagere)

Christine Lejbølle Hansen 65. plads (68 deltagere)

Optimist B:

Katja Visby Svendsen 9. plads (36 deltagere) Kredsmester Sydstævnekredsen

Laser 4.7:

Jakob Lejbølle Hansen 8. plads (8deltagere)

 

10/09 – 11/09 Torm Grandprix & DM Opti A Cup – Sønderborg

Optimist A – Danmarksmesterskab:

Signe Visby Svendsen 44. plads (74 deltagere)

Optimist B:

Katja Visby Svendsen 12. plads (23)

Christine Lejbølle Hansen 15. plads (23 deltagere)

 

03/09 – 04/09 DM Laser – Horsens

Laser 4.7:

Jakob Lejbølle Hansen 9. plads (11 deltagere)

 

03/09 – 04/09 Horsens Fjord Cup

Optimist B:

Christine Lejbølle Hansen 4. plads (9 deltagere)

 

28/08 Kalø Slots Ruin rundt

Optimist B:

Signe Visby Svendsen 4. plads (16deltagere)

Katja Visby Svendsen 6. plads (16deltagere)

Christine Lejbølle Hansen 10. plads (16 deltagere)

 

27/08 Djurslands Bank Cup 2016

Optimist B:

Signe Visby Svendsen 2. plads (20 deltagere)

Katja Visby Svendsen 4. plads (20 deltagere)

Christine Lejbølle Hansen 16. plads (20 deltagere)

 

27/07 – 30/07  Junior Nordisk Mesterskab, Horsens

Laser 4.7:

Jakob Lejbølle Hansen 12. plads (14 deltagere)

 

12/06 Skovseer Cup, Skovshoved

Optimist B:

Christine Lejbølle Hansen 20. plads (28 deltagere)

 

28/05 – 29/05  Torm Junior Grandprix, Fåborg

Optimist B:

Signe Visby Svendsen 1. plads (31 deltagere)

Christine Lejbølle Hansen 3. plads (31 deltagere)

Katja Visby Svendsen 19. plads (31 deltagere)

Optimist C:

August Egerup Larsen 23. plads (34 deltagere)

 

20/05 – 21/05  Torm Ungdoms Grandprix, Furesøen

Laser 4.7:

Jakob Lejbølle Hansen 8. plads (9 deltagere)

 

13/05 – 15/05  Sail Extreme, 2. ranglistestævne, Kerteminde.

Optimist B:

Signe Visby Svendsen 36. plads (56 deltagere)

Katja Visby Svendsen 38. plads (56 deltagere)

Simon Nicolaisen 45. Plads (56 deltagere)

Christine Lejbølle Hansen 46. plads (56 deltagere)

Maria Rasmussen 48. plads (56 deltagere)

Optimist C:

August Egerup Larsen 37. plads (47 deltagere)

Laser 4.7:

Jakob Lejbølle Hansen 2. plads (3 deltagere)

 

07/05 – 08/05  Torm Ungdoms Grandprix, Nyborg

Laser 4.7:

Jakob Lejbølle Hansen 6. plads (7 deltagere)

 

30/04 – 01/05  Torm Junior Grandprix, Egå

Optimist B:

Katja Visby Svendsen 13. plads (34 deltagere)

Christine Lejbølle Hansen 15. plads (34 deltagere)

Signe Visby Svendsen 18. plads (34 deltagere)

Laser 4.7:

Jakob Lejbølle Hansen 7. plads (7 deltagere)

 

2015

25/09 – 27/09  Harboe Cup, Skælskør

Optimist B:

Anders Hemmingsen 34. plads (54 deltagere)

Simon Nicolaisen 44. Plads (54 deltagere)

Optimist C:

Signe Visby Svendsen 3. plads (73 deltagere) Kredsmester Sydstævnekredsen

Maria Rasmussen 15. plads (73 deltagere)

Katja Visby Svendsen 31. plads (73 deltagere)

Christine Lejbølle Hansen 54. plads (73 deltagere)

August Egerup Larsen 58. plads (73 deltagere)

Feva XL:

Jakob Lejbølle Hansen + Victor Heldorf 20. plads (25 deltagere)

 

Klubmesterskab Bandholm/Sakskøbing

Øvede:

Signe Visby Svendsen 1. plads

Simon Nicolaisen 2. plads

Katja Visby Svendsen 3. plads

Christine Lejbølle Hansen 4. plads

Maria Rasmussen 5. plads

Begynder:

August Egerup Larsen 1. plads

Valdemar Casmose Bilslev-Jensen 2. plads

 

23/08 Sletten Cup, Humlebæk

Optimist B:

Anders Hemmingsen 7. plads (18 deltagere)

Simon Nicolaisen 12. plads (18 deltagere)

Optimist C:

Katja Visby Svendsen 5. plads (43 deltagere)

Signe Visby Svendsen 16. plads (43 deltagere)

Maria Rasmussen 26. plads (43 deltagere)

 

22/05 – 24/05  Sail Extreme, 2. ranglistestævne, Kerteminde.

Optimist B:

Anders Hemmingsen 30. plads (44 deltagere)

Optimist C:

Signe Visby Svendsen 23. plads (45 deltagere)

Katja Visby Svendsen 39. plads (45 deltagere)

 

09/05 – 10/05 Torm Junior Grand Prix, 1. ranglistestævne, Vallensbæk.

Optimist B:

Simon Nicolaisen 16. plads (21 deltagere)

 

02/04 – 05/04 33. Lake Garda Meeting Optimist Class

Junior:

Anders Hemmingsen 612. plads (676 deltagere)

Simon Nicolaisen 654. Plads (676 deltagere)

Cadetti:

Katja Visby Svendsen 180. plads (187 deltagere)

Signe Visby Svendsen 181. plads (187 deltagere)

 

 

2014

26/09 – 28/09  Harboe Cup, Skælskør

Optimist C:

Anders Hemmingsen 27. plads (79 deltagere)

Simon Nicolaisen 39. Plads (79 deltagere)

Maria Rasmussen 68. plads (79 deltagere)

Katja Visby Svendsen 69. plads (79 deltagere)

Clara Ann Søby 71. plads (79 deltagere)

Signe Visby Svendsen 74. plads (79 deltagere)

 

You must be logged in to leave a reply.